Strefa LIVE

Festiwal Wake Up and Live charakteryzuje się nie tylko line upem na najwyższym muzycznym poziomie, ale i bardzo popularną strefą LIVE- wystawy, spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty, akcje charytatywne, bogata oferta gastronomiczna i wiele innych.

Wake Up Kids

Ostatni dzień festiwalu już tradycyjne dedykowany jest najmłodszym mieszkańcom Sulęcina i okolic. Tego dnia startujemy o godzinie 14:00, a w programie między innymi: gry i zabawy dla dzieci, animacje, występy artystyczne oraz Wake Up Colors – kolorowe proszki holi. 

FSUonTour 

W tym roku spotykamy się z niezawodną ekipą FSUonTour, która przygotowała dla Was mnóstwo atrakcji!
Widzimy się w sobotę! Wspólnie świętujemy drugie urodziny ekipy przy dźwiękach muzyki DHM (Deep House Music), a co poza tym? Wspólne rozmowy, otwarta galeria zdjęć FSUonTour, wieczorne oglądanie filmów z podróży, wspólne tańce do houseowych rytmów.

Uwaga! Jeśli chcecie, aby Wasze zdjęcie z podróży znalazło się we wspólnym albumie FSUonTour przynieście je na nasz muzyczny piknik, wspólnie stworzymy inspirującą galerię zdjęć z całego świata!

FSUonTour pomyślało też o najmłodszych! Zapraszamy na malowanie twarzy (specjalnie dla Was certyfikowana makijażystka), kredowe rysunki na betonie, kolorowanki dla najmłodszych, baloniki, słodkości i zabawa w klasy!

Wake Up Senior – The Postman 

Zespół The Postman Polscy Beatlesi wystąpi w ramach XIII edycji Wake Up and Live – Festiwal Muzyki i Sztuki – w niedzielę, podczas Wake Up Senior!

Wake Up Senior to pierwsza tego typu impreza w regionie – ukłon w stronę seniorów, dla których najlepszy polski Tribute Band wykona znane na całym świecie utwory Beatlesów.

Uznani w Polsce i na świecie za perfekcyjną jakość! Ich przygoda z Beatlesami rozpoczęła się w 1997 roku. Zagrali ponad 1000 koncertów w Polsce i Europie. The Postman nie tylko oddaje klimat muzyki lat 60-tych, ale również wygląda jakby właśnie przybył z tamtej epoki. Szyte na miarę garnitury model’64, buty „bitelsówki” prosto z Liverpoolu, stylizowane fryzury przypominają epokę lat 60- tych. Zespół osiąga brzmienie słynnej czwórki dzięki kunsztowi muzycznemu używając replik legendarnego
sprzętu na którym grali Beatlesi.
The Postman zagrają m.in. utwory : She loves you, Help, Twist and shout i wiele innych niezapomnianych przebojów „wielkiej czwórki”.

Grzechy główne – wystawa prac Krystiana Soszyńskiego

W ramach tegorocznej edycji Wake Up and Live – Festiwalu Muzyki i Sztuki, kolejnym elementem bogatej strefy LIVE jest wystawa pod hasłem „Grzechy główne”. Jej autorem jest młody, zdolny Krystian Soszyński– absolwent PLSP w Zielonej Górze, który swoją przyszłość planuję związać ze sztuką.

„Grzechy główne” – temat prac to pycha, obżarstwo, chciwość, nieczystość, zazdrość, gniew i lenistwo. W oryginale jest to seria obrazów olejnych, które następnie sfotografowano i obrobiono w programie graficznym.

Krystian sam o sobie: „…staram się pozostać obiektywny względem własnej twórczości, co utrudnia mi wyjątkowo duży przerost ambicji, który z pewnością jeszcze nie raz dostarczy mi zawodu. Nie zamierzam jednak dopuścić do sytuacji, w której świadomość zagrożenia powstrzyma mnie przed dalszym próbowaniem. Przeciwnie- każdą klęskę mam zamiar wykorzystać jako motywację do nieustannego rozwoju.
Temat właściwie już od dawna chodził mi po głowie. Wziął się bezpośrednio od Boskiej Komedii Dantego, tamtejszy motyw wędrówki po piekielnych kręgach i poznawania kar grzeszników danego typu, wydał mi sie na tyle ciekawy, że postanowiłem zastanowić się jak mógłby faktycznie wyglądać taki grzesznik” – dodaje.

Zapowiada się obiecująco! Wystawę będziecie mogli zobaczyć podczas XIII edycji festiwalu Wake Up and Live.

#hejtminiegra 

Organizatorzy Festiwalu, czyli radosna ekipa Sulęcińskiego Ośrodka Kultury oraz Biblioteki Publicznej w Sulęcinie „nie ma focha”! Z wielką radością przyłączamy się do akcji #hejtminiegra – tak samo jak Jurek Owsiak uważamy, że z hejtem i mową nienawiści należy “walczyć” na wesoło i z nadzieją, że da się coś z nią zrobić. Nasz manifest to powyższe zdjęcie – tym samym zapraszamy wszystkich do naszego świata przyjaźni, tolerancji i szacunku.

Na stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy możemy przeczytać te piękne słowa – „…Stwórzmy świat ludzi różnych, ale szanujących siebie nawzajem. Niech słowa w naszych ustach będą zaproszeniem do rozmowy, debaty, dialogu. Niech słowa nasze budują, a nie rwą relacje międzyludzkie. Sięgajmy po słowa ładne, zgrabne, komiczne, kolorowe, słowa muzyki, pełne miłości, pełne muzyki, a na końcu przyjaźni. Nie mówimy, że od razu się uda, ale chociaż spróbujmy.” – podpisujemy się pod tym rękoma i nogami! Wspieramy akcję #hejtminiegra!

#hejtminiegra na XIII edycji Wake Up and Live – Festiwal Muzyki i Sztuki – bądź tam razem z nami i wesprzyj akcję!

Siema!

Więcej info: https://www.wosp.org.pl/hejt-mi-nie-gra

Gastro strefa – Restauracje MAK

Oferta Restauracji MAK zaspokoi nawet najbardziej wymagające podniebienia – zimne trunki, festiwalowe przekąski oraz dania kuchni polskiej to strzał w dziesiątkę.

https://www.facebook.com/MakRestauracje/

Fundacja Black Butterflies

Misją Fundacji Black Butteflies jest nieść nadzieję i pomoc osobom chorym nowotworowo i przewlekle w przechodzeniu przez chorobę do zdrowia i/lub spełniania marzeń, aby dawać świadectwo obecności piękna i mocy we wnętrzu człowieka.
Black Butterflies to fundacja, która powstała z inicjatywy znanej na całym świecie polskiej projektantki – Evy Minge.
Co szykują dla Was wspaniałe wolontariuszki? Stoisko z rękodziełem autorstwa podopiecznych, warsztaty dla dzieci, możliwość zakupienia kosmetyków dla wymagającej skóry po chorobie onkologicznej, badanie składu ciała, licytacje.
 
👉 https://blackbutterflies.com